LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΑΕΛ 1-1

Την ΑΕΛ αντιμετωπίζει σήμερα η ομάδα μας για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η εξέλιξη του παιγνιδιού:

– Ξεκίνησε το παιγνίδι.
– 4′ Έγινε η κάθετη πάσα στον Μραζ, βγαίνει και προλαβαίνει τη μπάλα ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.
– 7′ Κεφαλιά του Μπολιβάρ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια της ομάδας μας.
– 9′ Νέα κεφαλιά του Μπολιβάρ, αποκρούει ο Κεραυνός.
– 19′ Γύρισμα του Γκερέρο από τα αριστερά, ο Αντονίν γίνεται κάτοχος της μπάλας, κάνει το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα ψηλά έξω.
-30′ Καλή αντεπίθεση για την ΑΕΛ, το γύρισμα του Χάσα έκοψε με προβολή ο Μπαϊσίνιο.
-31′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας, μετά από σέντρα του Αμπαρτζουμιάν η κεφαλιά του Ιωάννου κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.
-35′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Με σέντρα από δεξιά του Σαμπό, ο Μραζ πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Παρούτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
-36′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Σάμπο, που με διαγώνιο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αναγκάζει τον Ολιβέιρα σε δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ.
-39′ Νέα καλή στιγμή για την ομάδαμ ας, ο Ιωάννου κατέβασε ωραία την μπάλα και από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.
-41′ Νέα διπλή ευκαιρία, μετά από κόρνερ ο Μπαϊσίνιο πήρε την κεφαλιά με την μπαλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης, η κεφαλιά του Μραζ από κοντά κατέληξε άουτ.

45+1′ Κεφαλιά του Τζάλμα, η μπάλα άουτ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

49′ Σουτ του Γκερέρο κατευθείαν στον Ολιβέιρα.
53′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μραζ, μετά από συστημένη σέντρα από τον Παρούτη η κεφαλιά του Σλοβάκου κατέληξε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.
58′ Γκολ για την ΑΕΛ. Ο Κατσιανίκλιτς με σουτ εντός περιοχής θα νικήσει τον Κεραυνό και θα κάνει το 0-1.
59′ Τριπλή αλλαγή για την ομάδα μας, εκτός οι Γκερέρο, Σαμπό και Παρούτης στις θέσεις τους οι Αρτυματάς, Ουαρίς και Χριστοφή.
72′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αμπαρτζουμιάν, μετά από κόρνερ έκανε το πλασέ με τη μία, ωστόσο ο Ολιβέιρα απέκρουσε δύσκολα.

73′ Τέταρτη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Αντωνιάδης στη θέση του Κορρέια.

78′ Πέμπτη αλλαγή. Στη θέση του Ιωάννου πέρασε ο Έλντερ Φερέιρα.

80′ Σέντρα σουτ του Ουαρίς αποκρούει ο Ολιβέιρα.
87′ Διπλή καλή στιγμή για την ομάδα μας, με τα σουτ του Χριστοφή και Μραζ να αποκρούονται από αμυντικούς.
88′ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας. Μετά από σουτ του Αντωνιάδη, η μπάλα χτύπησε στον Χριστοφή και κατέληξε στα δίχτυα.

Έξι λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

91′ Τεράστια ευκαιρία με τον Μραζ. Κατέβασε ωραία την μπάλα στην περιοχή, χόρεψε τον αντίπαλο αμυντικό με το πλασέ του να καταλήγει η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.