LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ – ΕΝΠ 1-0

Δείτε πιο κάτω ζωντανά με σχόλιο την εξέλιξη της αναμέτρησης κόντρα στην ΕΝΠ.

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης

1′ Έναρξη αναμέτρησης

Πέντε λεπτά δίχως κάτι ιδιαίτερο το ματς.

8′ Δοκάρι για την ΑΝΟΡΘΩΣΗ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τεχέρα, ο Χαρογιάν πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

12′ Μακρινό σουτ του Παρούτη, αποκρούει σταθερά ο Κόστιτς.

21′ Κίτρινη στον Κόρσια

24′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Χάρογιαν. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τεχέρα, ο Αρμένιος από κοντά πλάγια, έστειλα την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

26′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας. Μετά από γυρισμα του Τεχέρα από αριστερά, ο Φερέιρα με πλασέ εντός περιοχής ανάγκασε αμυνόμενο να αποκρούσει σε κόρνερ.

28′ Καλή στιγμή με τον Αντονίν. Μετά από σέντρα του Κορρέια, ο Ισπανός με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

30′ Σουτ του Φερέιρα, η μπάλα άουτ.

34′ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας! Μετά από απόκρουση του Κόστιτς, ο Αντονίν με μονοκόμματο σουτ έγραψε το 1-0.

Ολιγόλεπτη διακοπή στο παιχνίδι με τον Χάρογιαν αν είναι τραυματίας και τον Κορρέα το πιο πιθανό να περάσει εντός αγωνιστικού χώρου.

Επιστρέφει ο Χάρογιαν.

Τέσσερα λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

45+1′ Προβολή σουτ του Αντονίν, η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά και θα καταλήξει κόρνερ.

45+4′ Πολύ καλή στιγμή για την ΕΝΠ, με το σουτ του Μέιρα να αποκρούεται από τον Χαρογιάν.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς καμία αλλαγή.

50′ Σουτ από τον Αντονίν, η μπάλα θα αποκρουστεί σε κόρνερ.

53′ Αντεπίθεση για την ομάδα μας, όμως η κάθετη του Σαπό ήταν λίγο πιο δυνατή από ότι θα έπρεπε για τον Φερέιρα.

55′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ, που όμως στο τέλος υποδείχθηκε ως offside. Καμπανάκι για την ομάδα μας που πρέπει να προσέξει.

56′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Αντονίν η μπάλα άουτ.

58′ Πολύ καλή στιγμή για τον Τεχέρα. Μετά από σέντρα του Κορρέια, το πλασέ του Τεχέρα κατέληξε άουτ.

60′ Πλασέ του Ρουσιά μετά από κόρνερ, η μπάλα άουτ.

63′ Κίτρινη στον Βούσκεβιτς.

64′ Αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός ο Φερέιρα, στη θέση του ο Εμπραλίτζε.

70′ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτος οι Αντονίν και Τεχέρα στις θέσεις του οι Χριστοφή και Πάντσεον.

Στο 75′ η αναμέτρηση, με την ΕΝΠ να έχει ισοζυγήσει κάπως.

78′ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Εκτός οι Παρούτης και Κορρέια στις θέσεις του οι Αντωνιάδης και Κορρέα.

Κίτρινη στον Μηνά Αντωνίου.

Κίτρινη στον Λόρια.

88′ Καλή στιγμή με τον Χριστοφή και τον Εμπραλίτζε, όμως η πάσα του Τζίμη στον Γεωργιανό που ήταν μόνος ήταν σχετικά αδύναμη και απομακρύνθηκε από τον Βούκσεβιτς.

90′ Σουτ του Λαμί, αποκρούει σταθερά ο Λόρια.

90′ Τεράστια ευκαιρία με τον Σαμπό, που έκλεψε την μπάλα μόνος πλάγια με τον Κόστιτς έκανε το σουτ με τον αντίπαλο κήπερ να αποκορύει.

Πέντε λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

90+2′ Μετά από λάθη στα μετόπιθεσν της ομάδας, σουτ από τον Λαμί, η μπάλα άουτ.

Τέλος αναμέτρησης. Νίκη για την ομάδα μας.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Λόρια, Μπαϊσίνιο, Κορέια, Τεχέρα, Φερέιρα, Παρούτης, Κορτές, Αντωνίου, Σάμπο, Χάρογιαν, Ιωάννου
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κεραυνός, Αντωνιάδης, Εμπραλίτζε, Πάντσεον, Κορέα, Κωνσταντίνου, Χριστοφή

ΕΝΠ: Κόστιτς, Κορσία, Φερνάν, Λουσέρο, Ρουσιάς, Ντιαβαρά, Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Κωνσταντίνου, Ντρέκσα, Πολυκάρπου.
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Κουτσού, Κατσιάρης, Βουτσένοβιτς, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Σολωμού, Γεωργίου, Πρωτοπαπάς, Γαβριήλ, Βούκσεβιτς, Λαμί.

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης