Match Report: Εκ νέου ήττα και απογοήτευση…

Στο έπακρο πλήρωσε τα λάθη της η ΑΝΟΡΘΩΣΗ που ηττήθηκε από τον Άρη μέσα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με 0-2.

Στο 29′ ο Άρης προηγήθηκε με γκολ του Καζού ενώ το 0-2 έγινε στο 47′ με σουτ του Μπαμπίνκα. Η ΑΝΟΡΘΩΣΗ ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο φτιάχνοντας κλασσικές ευκαιρίες αλλά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ η εικόνα της ομάμας μας στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτική.

– Έναρξη του αγώνα.

6′ Φάουλ από τον Κίκο, ο Χαρογιάν κάνει την προβολή αλλά ο Βάνα Άλβες βγάζει σε κόρνερ.

-15′ Καλό γύρισμα του Νινγκά, δίχως όμως ο Γουαρίς ή ο Κορρέια να μπουν στην πορεία της μπάλας.

-23′ Μαζεμένα λάθη στα μετόπισθεν μας, αδράνεια από Μπαϊσίνιο και κακή απόκρουση από τον Κεραυνό, με το σουτ του Μπράουν στο τέλος να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

26′ Πολύ καλή στιγμή με τον Χαρογιαν, που μετά από εκτέλεση κόρνερ πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

29′ Γκολ για τον Άρη. Ο Μπαμπίνκα μπήκε ανενόχλητος στην περιοχή έκανε το γύρισμα και ο Καζού έγραψε το 0-1.

36′ O Κίκο εκτέλεσε το φάουλ, όμως προ του Χάρογιαν απομάκρυνε σε κόρνερ ποδοσφαιριστής του Άρη.

37′ Πολύ καλή στιγμή με τον Σάμπο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κίκο, αμαρκάριστος ο Σλοβάκος πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

38′ Πολύ καλή στιγμή με τον Αρτυματά, μετά από κόρνερ η μπάλα κατέληξε στον Αρτυματά, με το σουτ του να αποκρούεται σε κόρνερ.

41′ Τεράστια ευκαιρία με τον Γουαρίς. Από το ύψος της μικρής περιοχής με κεφαλιά ψαράκι θα στείλει την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Άλβες.

43′ Σπρώξιμο του Αντωνιάδη στην περιοχή, καμία παράβαση. Φάση που θα συζητηθεί μίας και αμυντικός του Άρη σπρώχνει τον Αντωνιάδη.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

48′ Γκολ για τον Άρη. Ο Μπαμπίνκα με διαγώνιο σουτ θα γράψει το 0-2.

55′ Διπλή αλλαγή. Ουάρντα και Αμπαρτζουμιάν πέρασαν στη θέση των Κίκο και Αντωνίου.

59′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ουάρντα, που με ανάποδο ανάγκασε τον Άλβες σε εντυπωσιακή απόκρουση.

60′ Κεφαλιά του Μπαϊσίνιο, η μπάλα κόρνερ.

61′ Ο Φερέιρα πέρασε στη θέση του Γουαρίς.

65′ Σουτ του Μπέγκστον, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

72′ Εκτός οι Μπαϊσίνιο και Αρτυματάς, μέσα οι Χρυσοστόμου και Ράντονιτς.

Κίτρινη στον Ουάρντα.

76′ Σουτ από τον Μπέγκστον, ο Κεραυνός απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 82′ η αναμέτρηση. Κακή η εικόνα της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο.