Πέμπτη νίκη

Στην πέμπτη φετινή νίκη της έφθασε η γυναικεία μας ομάδα, η οποία μετά την εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο το Youth Stars, κέρδισε με σκορ 70-45.

Ήταν ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Λευκόθεο, με τις κοπέλες μας να σημειώνουν μια δίκαιη νίκη, καθώς είχαν προηγηθεί στο τέλος της 1ης περιόδου με 19-7, ενώ με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, ήταν μπροστά στο σκορ με 39-22.
Οι παίκτριες μας, έπιασαν ακόμα καλύτερη απόδοση κατά την 3η περίοδο και έτσι, συνέχισαν να αυξάνουν το προβάδισμα τους, για να φθάσει στο +30 και με το σκορ στο 63-33 κατά το κλείσιμο της 3ης περιόδου.

Με τη νίκη, ουσιαστικά εξασφαλισμένη, κατά την τελευταία περίοδο, η προπονήτρια μας, Δωρίνα Ιωαννίδου, έδωσε αρκετό χρόνο στις ταλαντούχες νεαρές παίκτριες της ομάδας μας και ενώ το τελικό σκορ του αγώνα, ήταν 70-45.

Δεκάλεπτα: 7-19, 22-39, 33-63, 45-70

Οι συμμετοχές και οι πόντοι της Ανόρθωσης: Hawthorne 18, Πιτσιλλίδου 6 (1), Ράτσα 16 (2), Κωνσταντίνου 2, Σιαμπουλλή 9, Θεότη, Νικολάου 2, Ν. Ευσταθίου 5 (1), Χρυσοστόμου, Μιχαήλ 3 (1), Πέτρου 2, Μ. Ευσταθίου 7 (1).