Διπλό στο Τσίρειο και επιτέλους νίκη σε ντέρμπι!

Σπουδαίο διπλό πέτυχε απόψε η ομάδα μας επί της ΑΕΛ με 1-0, που ήταν και η πρώτη μας νίκη σε ντέρμπι φέτος.

Καλύτερη η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο, ανοίξαμε το σκορ με τον Νινγκά μετά από εξαιρετική αντεπίθεση. Είχαμε και άλλες ευκαιρίες νωρίτερα στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίγαμε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν ως το 70′ πιο επιθετική, με τον Κεραυνό να είναι παρών όποτε χρειάστηκε.

Μάλιστα ήταν η ομάδα μας που είχε τις δύο πιο κλασικές ευκαιρίες για ένα τέρμα στην επανάληψη, πρώτα με τον Χρυσοστόμου στο 79′ και δύο λεπτά αργότερα με τον Νινγκά.

Καλή εμφάνιση γενικά, πάμε τώρα για νίκη απέναντι στον Άρη.

Η ζωντανή ενημέρωση για το παιγνίδι:

– Έναρξη αγώνα.
2′ Χλιαρό σουτ του Κατσανίκλιτς, μπλοκάρει ο Κεραυνός.
– Δεκάλεπτο στο παιγνίδι με την ομάδα μας να μην μπορεί να δημιουργήσει.
13′ Κεφαλιά από τον Κάσα, η μπάλα έξω.
15′ Σέντρα του Κορέια από τα αριστερά, ο Νινγκά αμαρκάριστος την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει σωστά τη μπάλα η οποία έφυγε έξω. Σπουδαία φάση για την ομάδα μας.
30′ Διαγώνιο σουτ του Νινγκά μέσα από την περιοχή, βγάζει σε κόρνερ ο Μούριελ.
44’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας και 0-1! Γρήγορη αντεπίθεση, πάσα του Κίκο στον Γουαρίς, παράλληλη πάσα στην περιοχή και εξαιρετικό πλασέ του Νινγκά για το γκολ της ομάδας μας!
– 45’+2 Τεράστια φάση για την ομάδα μας. Φοβερή μπαλιά του Κορέια από τα αριστερά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, ο Αντωνίου απέναντι από τον Μούριελ κάνει το δυνατό σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
– Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
– Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
– Πιο επιθετική η ΑΕΛ στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης.
58′ Γύρισμα του Σαμπό, η μπάλα χτυπάει σε αμυντικό της ΑΕΛ με τον Μούριελ να βγάζει σε κόρνερ.
65′ Παράλληλο γύρισμα στην περιοχή μας, ο Μιραλάς κάνει το δυνατό σουτ με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και να φεύγει έξω.
66′ Δυνατό σουτ του Τσιμπόλα έξω από την περιοχή, φοβερή απόκρουση ο Κεραυνός.
– Φτάσαμε στο 75′, χωρίς φάση η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο.
79′ Τεράστια φάση για την ομάδα μας, κάθετη στον Χρυσοστόμου, απέναντι από τον Μούριελ αλλά το πλασέ του φεύγει έξω.
81′ Νέα τεράστια φάση για την ομάδα μας. Σέντρα του Αμπαρτζουμιάν από τα δεξιά, ο Νινγκά μόνος κάνει το σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια της ΑΕΛ.
– Τέσσερα λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
– Τέλος αγώνα, σημαντική νίκη για την ομάδα μας.