Live: Νέα Σαλαμίνα 0 – 2 Ανόρθωση

Δείτε πιο κάτω ζωντανά με σχόλιο την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης κότνρα στη Νέα Σαλαμίνα στο στάδιο «Αμμόχωστος – Επιστροφή».

Η εντεκάδα μας: Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Χαρογιάν, Μπαϊσίνιο, Κορέϊα, Αρτυματάς, Σάπο, Πάντσεον, Ουάρντα, Φερέιρα, Νινγκά

1′ Έναρξη αναμέτρησης

6′ Μακρινό σουτ εκτός περιοχής από τον Φελίπε, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15′ Ενα τέταρτο στο παιχνίδι, δίχως τελική προσπάθεια ακόμη.

18′ Καλή στιγμή για τη Νέα Σαλαμίνα, με τον Μάτσεκ εντός μεγάλης περιοχής να κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

19′ Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχου, ο Κάτσικας με κεφαλιά από κοντά θα αναγκάσει τον Λόρια σε απόκρουση.

Cooling break.

32′ Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας.

33′ Απευθείας εκτέλεση από τον Αμπαρτζουμιάν, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

35′ Κίτρινη στον Χαρογιάν.

39′ Καλή επιθετική ενέργεια για την ομάδα μας, κακό γύρισμα από τον Φερέιρα που δεν είχε αποδέκτη.

42′ Τεράστια ευκαιρία με τον Νινγκά. Ο Ουάρντα από αριστερά έκανε το γύρισμα στο Φερέιρα, αυτός την έστρωσε στο Νινγκά που από το ύψος της μικρής περιοχής είδε το σουτ του να αποκρούεται από αμυνομένους.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Ο Κατσαντώνης στη θέση του Φερέιρα.

55′ Σουτ από τον Χάρογιαν, η μπάλα άουτ.

57′ Σουτ από τον Ουάρντα, η μπάλα άουτ.

59′ Σέντρα του Κορρέια, κεφαλιά του Νινγκά, η μπάλα άουτ.

63′ Γκολα πό τον Κατσαντώνη, ορθά θα ακυρωθεί ως offside.

65′ Γύρισμα του Κορρέια, ο Σαμπό θα στρώσει την μπάλα στο Νινγκά που θα «πιάσει» αέρα, με την μπάλα να καταλήγει στον Πάντσεον, που με σουτ ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε απόκρουση.

66′ ΓΚΟΛ με τον Χαρογιάν. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πάντσεον, ο Χαρογιάν με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

69′ Ατομική ενέργεια από τον Νίνγκα και σουτ, η μπάλα άουτ.

70′ ΓΚΟΛ με τον Ουάρντα! Μετά από ωραίο σταμάτημα ο Αιγύπτιος με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 2-0.

Cooling break. Τρεις αλλαγές για την ομάδα μας.  Σαμπό, Αμπαρτζουμιάν και Ουάρντα εκτός, στη θέση τους οι Αντωνίου, Ιωάννου και Παρούτης.

75′ Γκολ για τη Νέα Σαλαμίνα, ορθώς ακυρώνεται ως offside.

75′ Λάζαρος και Χρυσοστόμου στη θέση των Πάντσεον και Νινγκά.