Αναφορά στον Νίκο Παναγιώτου κάνει η επίσημη σελίδα της ομάδας μας στο facebook. Αναλυτικά πιο κάτω.

➡️Πρώτος (72) σε συμμετοχές σε αγώνες Κυπέλλου

? 5 κατακτήσεις πρωταθλήματος

?️Στην ερώτηση ποια θεωρεί ως την σημαντικότερη απόκρουση στην καριέρα του, χρειάστηκε να σκεφτεί αρκετά, καθώς ήταν πολλές οι καθοριστικές επεμβάσεις του Νίκου Παναγιώτου, σε σημείο που κάποιες από αυτές χάρισαν μέχρι και τίτλο στην Ανόρθωση.

Υπήρξε ωστόσο μια ιδιαίτερα σημαντική, η οποία έμεινε χαραγμένη στο μυαλό όλων των οπαδών, τόσο αυτών που βρέθηκαν στο γήπεδο εκείνη την ημέρα όσο και όλων των υπολοίπων που είδαν αργότερα στη ημέρα τι ακριβώς έγινε.

Ψαρεύοντας τον Ράουφμαν στο 69ο λεπτό του αγώνα από τα έντεκα βήματα με αντίπαλο την Ομόνοια, κράτησε το 2-1, για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα ο Βάσος Μελαναρκίτης να σκοράρει για το 2-2, σφραγίζοντας ένα αποτέλεσμα που στην συνέχεια χάρισε τον τίτλο στην ομάδα μας.

Ποια άλλη απόκρουση του Νίκου Παναγιώτου θεωρείτε εξίσου σημαντική με αυτή και τι άλλο θυμάστε από τον Κύπριο τερματοφύλακα;