«Ξεμούδιασμα» με εφτάρα!

Με 7-1 κέρδισε η ομάδα μας νωρίτερα σήμερα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» την ομάδα του ΠΟΞ, έχοντας ως πρωταγωνιστές τους Μπεράτ Σαντίκ και Γιώργο Μανθάτη.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 7′ χάρις σε κεφαλιά του Σαντίκ, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα ο Κατσαράβα σημείωσε το 2-0. Το 3-0 ήρθε στο 22′ όταν ο Σαντίκμ εκμεταλλεύτηκε το γυρισμα του Οκριασβίλι και με σουτ στην κίνηση έκανε το 3-0.

Ο Μανθάτης που πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο με δύο γοκλ στο 59 και στο 67′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0, με τον ΠΟΞ να μειώνει σε 5-1 ένα λεπτό αργότερα. Ο Ελλαδίτης επιθετικός όμως στο 70′ σημείωσε το τρίτο του τέρμα γράφοντας το 6-1 ενώ έξι λεπτά αργότερα κατέγραψε και μία ασσίστ όταν ο Σαντίκ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τη μεταβίβαση του και έγραψε το 7-1.

Η εντεκΑΔΑ: Παπαδόπουλος (46’Γιωργαλλίδης), Κοφί, Γκαλίτσιος, Σίντενφελντ (46′ Χατζηβασίλης), Εγγλέζου, Κατσιαράβα (46′ Μανθάτης), Οκριασαβίλι (71′ Κουμπαρής), Βασιλακάκης (66′ Γεωργαλλίδης), Σαντίκ, Καλτσάς (78′ Καφατάρης), Βργκοτς.