Ανόρθωση-Ζάμαλεκ 3-3: Ισόπαλο φιλικό με δύο πρόσωπα

Δύο διαφορετικές εντεκάδες παρέταξε ο Τιμούρ Κετσπάγια στο πρώτο φιλικό της φετινής προετοιμασίας με την ομάδα μας να εξερχεται ισόπαλη με τη Ζάμαλεκ. Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Λόρια, Σίλντεφελντ, Βργκοτς, Σελίν, Κορρέα, Ράγιο, Μαργκάσα, Οκριασβίλι, Νταουσβίλι, Βασιλακάκη και Ντούρις με το πρώτο 45λεπτο να κλείνει με προβάδισμα 2-0 με σκόρερς τους Ντούρις και Ράγιο.

Στην επανάληψη ο προπονητής επιστράτευσε τους Δημητρίου, Πηλέα, Σωτηρίου, Κέζο, Κοφί, Χατζηπασχάλη, Ιωάννου, Εγγλέζου, Χριστόδουλου, Κατσαράβα και Χατζηβασίλη με τον υπό δοκιμήν Χριστοδούλου να κάνει νωρίς το 3-0 μετά από ασίστ του Κατσαράβα. Ο αντίπαλος με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε σε 3-3 ευστοχώντας και σε πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Κοφί, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ με μελανό σημείο τις αποχωρήσεις των Οκριασβίλι και Κατσαράβα λόγω ενοχλήσεων.