Σαββατοκύριακο με διακρίσεις για το ποδηλατικό τμήμα

Την Κυριακή 2 Ιουνίου, διεξήχθη ο απαιτητικότερος αγώνας ποδηλασίας δρόμου “0-2000” Cycling Challenge, με τους αθλητές να εκκινούν από το επίπεδο της θάλασσας διανύοντας μια μαγευτική διαδρομή διαμέσου του φράγματος του Κούρρη, το χωριό Λόφου, το φράγμα του Πέρα Πέδι, τον καταρράκτη στο Μιλλομέρη, το χωριό Πλάτρες και να τερματίζουν στο ψηλότερο σημείο του νησιού, στην κορυφή του Ολύμπου!

Σίμων Χειλίδης

Στην κατηγορία των Young Masters 1 Men η ομάδα μας κατέκτησε την 2η και 3η θέση, με τους Harris Alexandrou και Constantinos Alexandrou, αντίστοιχα. Ο Σίμων Χειλίδης, τερμάτησε 2ος στην κατηγορία των Veteran Masters 2. Στις γυναίκες όλων των κατηγοριών, αυτή που κατέκτησε πρώτη τον Όλυμπο ήταν η δική μας Eleni Tanti!

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους αθλητές/τριες της ομάδας μας. Παράλληλα, συγχαίρουμε την εταιρεία Activate Cyprus και όλους όσους συνέβαλαν στην ομαλή και ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους και τις εταιρείες που στηρίζουν κάθε μας προσπάθεια.