«Αυτή δεν είναι η Ανόρθωση που θέλουμε να βλέπουμε…»

Για το παιχνίδι μίλησε ο Σάββας Πηλακούτας στη Cytavision, μετά τη λήξη του, με τον υπεύθυνο επικοινωνίας να απολογείται στον κόσμο της ομάδας μας.

Αναλυτικά η τοποθέτηση του:

«Από το ξεκίνημα του αγώνα και σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι από το ΑΠΟΕΛ, κάναμε ευκαιρίες για να ανοίξουμε το σκορ και ο αντίπαλος στην πρώτη φάσης του πέτυχε γκολ. Στην συνέχεια χάσαμε και άλλες ευκαιρίες και έκλεισε το ημίχρονο έχοντας 70% κατοχή και με πέντε ευκαιρίες εκ των οποίων κάποιες κλασσικές. Στην επανάληψη μπήκαμε πάλι καλύτερα, είχαμε το δοκάρι και άλλες ευκαιρίες και το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να πάρει το πέναλτι που τους δώσαμε με τον τρόπο μας να κάνουν το 2-0.  Μετά ήρθε το 3-0 και κάπου εκεί όλα πήραν τον δρόμο τους. Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα και την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών στο γήπεδο. Απολογούμαστε στον κόσμο μας. Αυτή δεν είναι η Ανόρθωση που θέλουμε να βλέπουμε. Όσο και να ήμασταν καλύτεροι από το ΑΠΟΕΛ πρέπει να παίρνουμε τις νίκες. Θα χρειαστεί να γίνουν πολλά και στην ενίσχυση για να βελτιωθεί η ομάδα. Είμαστε σε επαφές με κάποιους ποδοσφαιριστές και ευελπιστούμε να προκύψουν κάποιες συμφωνίες».