Δεύτερο τρίποντο, δεύτερη εξάρα!

Η ομάδα μας πιάνοντας καλή απόδοση σε διαστήματα του αγώνα, επιβλήθηκε της ΑΜΕΚ Καψάλου με 6-0, πετυχαίνοντας έτσι τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φουτσαλιστές μας, με τον Ντε μόλις στο 3’ να σημειώνει το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Κουλουμπρής έκανε το 2-0 ενώ στο 12’ ο Λέο Μπομφίμ με πέναλτι σημείωσε το 3-0. Σκορ που έμελλε να ήταν και εκείνο που οι δύο ομάδες θα πήγαιναν στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, παρά τον εφησυχασμό που έδειξε η ομάδα μας, συνέχισε να είναι το αφεντικό στο παιχνίδι και έψαξε τα γκολ. Αυτά ήρθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Λέο Μπομφίμ με σουτ έγραψε το 4-0, ενώ ένας ωραίος συνδυασμός μεταξύ Λέο, Κίκι και Λουκά, έφεραν το 5-0. Το τελικό 6-0 σημειώθηκε από τον Κουππαρή με σουτ, μετά από ασσίστ του Κουλουμπρή.