Τα ίδια προβλήματα και στην πρόβα τζενεράλε

Αν και πολλοί θα περίμεναν την ομάδα μας βελτιωμένη απόψε και να έδειχνε ένα καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπό, κάτι τέτοιο δεν συνέβη και ως εκ τούτου γνωρίσαμε την ΑΕΛ την ήττα με 2-0.

Στο πρώτο ημίχρονο στα πρώτα 20 λεπτά η ομάδα μας ήταν δραστήρια, δημιούργησες κάποιες φάσεις και προϋποθέσεις ωστόσο δεν ήταν εύστοχη στην τελική προσπάθεια.

Το γκολ της ΑΕΛ, προήλθε από αδράνεια στην άμυνα μας, μιας και μετά από εκτέλεση κόρνερ, ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ βρέθηκε σε θέση βολής εντός της περιοχής, κάτι που έφερε τον Τόρρες με σουτ να γράφει το 1-0.

Ο τραυματισμός του Σισέ προς τα τέλη του ημιχρόνου, έφερε την είσοδο του Μιχάλη Ιωάννου. Στην εκπνοή του ημιχρόνου, μία λάθος πάσα από τον Ράγιος έφερε σε τετ-α-τετ τον Άλεξ, που πέρασε τον Φελγκέιρας και σημείωσε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα δεν διαφοροποιήθηκε ιδιαίτερα. Η ομάδα μας ήταν δίχως φαντασία στο παιχνίδι της και δυσκολευόταν πολύ στη δημιουργία φάσεων. Η ΑΕΛ δεν αισθάνθηκε ουσιαστική πίεση και το 2-0 ήταν αναπόφευκτη κατάληξη.

Φιλγκέιρας, Εγγλέζου, Σίλντενφελντ, Κάτσαρ, Κοφί, Βίκτορ, Ιγκιεμπόρ, Ράγιος, Σισέ, Μικελτάντζε, Κατσαράβα

*Στο παιχνίδι πέρασαν ως αλλαγή οι Μιχάλης Ιωάννου και Αρτυματάς αντικαθιστώντας τους Σισέ και Κάτσα.

**Ανεπίσημο ντεμπούτο για τον Κάτσαρ που αγωνίστηκε ως κεντρικός αμυντικός.

***Λόγω τραυματισμού πέρασε εκτός παιχνιδιού ο Σεκού Σισέ.