Τεράστια νίκη και τετράδα

Τεράστια νίκη που τη φέρνει στην τετράδα, πέτυχε απόψε η ανδρική πετοσφαιρική ομάδα του συλλόγου μας. Η Ανόρθωση σε ένα ματς θρίλερ, επιβλήθηκε εντός έδρας του πρωτοπόρου Παφιακού με 3-2 σετ και σε συνδυασμό με την ήττα του ΑΠΟΕΛ από τημ Ομόνοια με 3-1 σετ, τερμάτισε στην τέταρτη θέση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Το πρώτο σετ το κέρδισε ο Παφιακός με 25-20, με την ομάδα μας να εχει την απάντηση στο δεύτερο σετ κερδίζοντας το με 25-18. Ο Παφιακός πήρε εκ νέου προβάδισμα με 2-1, κερδίζοντας το τρίτο σετ με 25-20.

Η συνέχεια ανήκε στην ομάδα μας, οι πετοσφαιριστές μας κέρδισαν με 25-13 το τέταρτο σετ σφραγίζοντας τον χρυσό πόντο και ολοκλήρωσαν την ανατροπή κερδίζοντας στη ρωσική ρουλέτα του τάι μπρέηκ με 15-9.