Μεγάλη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ

Μεγάλη νίκη πέτυχε πριν από λίγο η αντρική πετοσφαιρική ομάδα του συλλόγου μας, που επιβλήθηκε στο Θεμιστόκλειο του ΑΠΟΕΛ με 3-0.

Το πρώτο σετ το κερδίσαμε με 25-22, το δεύτερο με 25-19 και το τρίτο με 26-24.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα μας ισοβαθμεί με τον ΑΠΟΕΛ στην τέταρτη θέση.

Αναλυτικά το ρεπορτάζ από την ομοσπονδία:

Η «Μεγάλη Κυρία» κέρδισε στο «Θεμιστόκλειο» το ΑΠΟΕΛ με 3-0 σετ και το «έπιασε» στους 19 βαθμούς. Παράλληλα, ισοφάρισε στις νίκες σε 1-1.

H Aνόρθωση υπερίσχυσε στο πρώτο σετ και παρά το γεγονός ότι το ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του εντούτοις οι «κυανόλευκοι» πιο καλοί κέρδισαν 25-19 και έγραψαν το 1-0 στα σετ.

Σαφές προβάδισμα νίκης πήρε η Ανόρθωση που μετά από ένα ανταγωνιστικό δεύτερο σετ κέρδισε με 25-22 και προηγήθηκε 2-0.

Οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν 21-16, αλλά ένα ντεμαράζ του ΑΠΟΕΛ μετέτρεψε τον αγώνα σε ντέρμπι με τους γηπεδούχους όμως να κερδίζουν.

Στο τρίτο σετ ήταν άλλο παιχνίδι, αφού το ΑΠΟΕΛ έπαιξε τα ρέστα του. Μετά από ένα πραγματικό ντέρμπι όμως η Ανόρθωση κέρδισε με 26-24 και έφθασε στη νίκη με 3-0 σετ.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Σπύρου, Μοντόγια, Κνέζεβιτς, Σόρενσεν, Μπελχαρίνι, Στρουγκάρεβιτς – Λίμπερο: Χατζηδαμιανού.

ΑΠΟΕΛ (Γ.ΜΕΛΚΑ): Xαλλούμης, Βερίσιμο, Χάσικος, Λούνα, Πούλκο, Γ. Χρυσοστόμου – Λίμπερο: Παντελή – Αλλαγές: Xαμαγιούν, Π. Χρυσοστόμου, Χατζηπαύλου.