Ανόρθωσις 5 – 6 ΑΠΟΕΛ: Συγκλονιστικό παιχνίδι, λύγισε στο τέλος

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι σε πλοκή και εξέλιξη η ομάδα μας γνώρισε την εντός έδρας ήττα από ΑΠΟΕΛ με 6-5.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από τα πρώτα λεπτά σημαντικό προβάδισμα με 3-0. Η ομάδα μας έδειξε αντίδραση, απέδωσε καλό φούτσαλ και μείωσε σε 3-1 με τον Γιόνι, ενώ αν οι φουτσαλιστές μας ήταν πιο εύστοχοι θα μπορούσαμε σε περαιτέρω μείωση ή και ισοφάριση πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος πήρε εκ νέου προβάδισμα με 4-1, με την ομάδα μας να ανασυντάσσεται. Ο Φελίπε μείωσε σε 4-2 ενώ ο Κουλουμπρής σε 4-3. Σε μια ατυχή στιγμή η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 5-3. Ο Κουλουμπρής μείωσε σε 5-4 ενώ ο Φελίπε 2 λεπτά πριν το τέλος έκανε το 5-5. Ένα τραγικό λάθος λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος επέτρεψαν στον ΑΠΟΕΛ να κάνει το 6-5 και να πάρει την νίκη.