Ήττα και οπισθοχώρηση…

Την ήττα με 3-2 γνώρισε απόψε στη Λευκωσία η ομάδα μας από την Ομόνοια, ήττα που τη φέρνει στο -6 από την κορυφή.

Το ξεκίνημα της ομάδας μας δεν ήταν ιδανικό και κινήθηκε στη μετριότητα, μιας και οι φουτσαλιστές μας, αν και κατάφεραν να κρατούν την μπάλα δεν ήταν ουσιαστικοί στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. Ως εκ τούτου η Ομόνοια που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι κατάφερε με την εκπλήρωση 13’ στο παιχνίδι να προηγηθεί με 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας, ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να μειώσει σε 2-1 στο 25’, χάρις σε τέρμα του Αραούχο. Το γκολ μας, έδωσε άλλο ρυθμό στο παιχνίδι, με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο εστίες. Με την ισοφάριση να μην έρχεται, ο Γιώργος Κυριάκου τέσσερα λεπτά περίπου πριν το τέλος, προχώρησε στη χρήση flying goalkeeper. Κάτι που εν τέλει έφερε το τρίτο γκολ της Ομόνοιας, με σουτ πίσω από το κέντρο. Δύο λεπτά πριν το τέλος η ομάδα μας έχασε δεκάμετρο πέναλτι, με τον Κουλουμπρή στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να μειώνει στο τελικό 3-2.