Επέστρεψε με οκτάρα!

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, που κέρδισε την ΑΕΛ με 8-3. Με τη συμπλήρωση 8 λεπτών παιχνιδιού, ο Κουππαρής έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα μας, για να ισοφαρίσει αργότερα η ΑΕΛ. Το 1-1 έμελλε να ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Πανομοιότυπο ήταν και το ξεκίνημα του δεύτερου μισού. Αρχικά ο Κουλουμπρής στο 23’ μας έδωσε το προβάδισμα για να ισοφαρίσει λίγα δευτερόλεπτα αργότερα η ΑΕΛ. Ωστόσο στα επόμενα  λεπτά η Ανόρθωση ήταν καταιγιστική. Σημείωσε  6 τέρματα και ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 8-2. Δύο τέρματα πέτυχε ο Κουλουμπρής και από ένα τέρμα πέτυχαν οι Κουππαρή, Ραφίνια, Φελίπε και Τζο. Το τελικό 8-3 διαμορφώθηκε λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Με τη νίκη της αυτή, η ομάδα μας έφθασε τους 16 βαθμούς και είναι στην 3η θέση. Η ομάδα μας έχει τέσσερις βαθμούς περισσότερους από την ΑΕΛ, δύο λιγότερους από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ και είναι ισόβαθμη με την Ομόνοια, που είναι στη δεύτερη θέση με παιχνίδι λιγότερο.