Ολοκλήρωσε με πεντάρα…

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος η ομάδα μας, η οποία κέρδισε απόψε στο «Κίτιον», την ομάδα του Δημητράκη Χριστοδούλου Δερύνειας με 5-2.

Η ομάδα μας έλεγχε το ρυθμό του αγώνα και είχε τον αντίπαλο σε παθητικό ρόλο, με το παιχνίδι να διεξάγεται στο μισό των φιλοξενουμένων. Οι επιθετικές προσπάθειες των παικτών μας, εξαργυρώθηκαν με δύο τέρματα πριν το ημίχρονο, το πρώτο σημείωσε ο Κουππαρής και το δεύτερο ο Φελιπίνιο.

Το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για την ομάδα μας, ήταν άκρως αποδοτικό μιας και οι Κουππαρής και Φελιπίνιο με τα δεύτερα προσωπικά τους τέρματα, διεύρυναν το προβάδισμα της Ανόρθωσης σε 4-0. Στη συνέχεια ο εφησυχασμός σε συνδυασμό με τη χαλάρωση αλλά και το ανέβασμα του αντιπάλου, έφεραν την ομάδα του Δημητράκη Χριστοδούλου να μειώνει σε 4-2, χάρις σε τέρματα του Δημητρίου.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τον Φελίπε να πετυχαίνει το τρίτο προσωπικό του τέρμα και να κλειδώνει τη νίκη, με 5-2.

Αντίπαλος της ομάδας μας στα play-off, η ομάδα της ΑΜΕΚ Καψάλου, με την πρώτη μεταξύ μας αναμέτρηση να είναι ορισμένη στο «Κίτιον» την επόμενη Πέμπτη 30/3.

Πηγή: Anorthosis Famagusta Futsal