Τους έπιασε από το λαιμό ο Λέβι!

Κοινά στοιχεία παρουσίασαν οι δύο τελευταίο αγώνες απέναντι σε ΑΕΚ και Καρμιώτισσα, που αφορούσαν περισσότερο την τακτική που επέλεξε να ακολουθήσει ο Ρόνι Λέβι. Οι εντολές του Ισραηλινού τεχνικού για επίθεση από τα… αποδυτήρια ήταν ξεκάθαρη με αποτέλεσμα στο κύπελλο να βρεθούμε μπροστά στο σκορ με 0-2 στο 12ο λεπτό, ενώ τα ίδια δεδομένα ίσχυσαν την Κυριακή στα πρώτα εννιά λεπτά.

Κεντρικό πρόσωπο ο Ρούμπεν Ράγιο ο οποίος φιλοδώρησε με δύο γκολ κάθε αντίπαλο, ενώ ένα ή περισσότερα πέναλτι κέρδισε ο Καλό. Συμμετοχή, άμεση ή έμμεση σε γκολ είχε ο Άλβες ενώ το λιθαράκι του στην διαμόρφωση του τελικού σκορ είχε ο Ολιβέιρα.

Τα στοιχεία αυτά κάθε άλλο παρά τυχαία είναι. Αντιθέτως αποτελούν επιλογή και τακτική του προπονητή να μπαίνει δυναμικά στον αγώνα και να πιάνει τον αντίπαλο από τον λαιμό.