Ήττα και οπισθοχώρηση…

Τη δεύτερη της συνεχόμενη ήττα γνώρισε απόψε, η ανδρική πετοσφαιρική ομάδα του συλλόγου μας, που έχασε εκτός έδρας από τον ΑΠΟΕΛ με 3-1.

Το ΑΠΟΕΛ κέρδισε εύκολα το πρώτο σετ και το ψυχολογικό προβάδισμα, μιας και επιβλήθηκε με 25-14, στο δεύτερο σετ η ομάδα μας μπήκε δυνατά και κόντραρε τους γηπεδούχους, κάτι που έφερε και την κατάκτηση του σετ με 25-23.

Το τρίτο σετ το κατέκτησε η ομάδα της Λευκωσίας με 25-19 ενώ το τέταρτο σετ ήταν αμφίρροπο με την ομάδα μας να το χάνει με 25-23 και έτσι να χάνει την ευκαιρία για βαθμολογικό όφελος.

Με την ήττα της αυτή, η ομάδα μας παρέμεινε στους 16 βαθμούς και στην πέμπτη θέση, έχοντας 1 παιχνίδι περισσότερο από τη Νέα Σαλαμίνα που βρίσκεται στην τέταρτη θέση με τους ίδιους βαθμούς. Μετά την αποψινή ήττα, η ομάδα μας αισθάνεται και την ανάσα του ΑΠΟΕΛ που βρίσκεται μία θέση πιο κάτω, με ένα βαθμό αλλά και παιχνίδι λιγότερα.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΦΙΛΙΠΟΦ): Γοδόι,Βέρντι, Γεωργίου, Κολάς, Χάσικος, Στρεμπάκοφ – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Χατζηπαύλου.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ(ΑΝΤ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Παναγιωτίδης, Φάϊφερ, Κνέζεβιτς, Παπαϊωάννου, Ροντόλφο, Πάντιτς – Λίμπερο: Σαββίδης.