Ανόρθωσις 8 – 1 Εθνικός Λατσίων: Στο ρελαντί πριν τη μεγάλη πρόκληση

Βάζοντας γερές βάσεις από το πρώτο ημίχρονο, η Ανόρθωση πρόσθεσε άλλο ένα τρίποντο στη φετινή συλλογή της, επικρατώντας του Εθνικού Λατσιών. Η «Μεγάλη Κυρία» έπαιξε όσο χρειάστηκε για να φτάσει σε μια ευρεία νίκη, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με σοβαρό προβάδισμα τεσσάρων γκολ. Ο Ραφίνια με δύο γκολ ήταν ο κορυφαίος του πρώτου ημιχρόνου με τους Κουππαρή και Χριστοφή να φτάνουν και αυτοί στο ζητούμενο, αποβάλλοντας νωρίς το όποιο άγχος υπήρχε πριν τον αγώνα.

Στην επανάληψη ο Γιώργος Κυριάκου μοίρασε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους φουτσαλιστές, με τους Κουλουμπρή και Κουππαρή να κάνουν το 6-0 στα πρώτα εφτά λεπτά. Ο αντίπαλος μείωσε πέντε λεπτά πριν το φινάλε και ενώ προηγουμένως η Ανόρθωση είχε δοκάρι με τον Κουλουμπρή, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δύο γκολ ο Ξενοφώντος.