Τα ίδια και τα ίδια…

Τελευταία στιγμή αποφασίζεις να πας γήπεδο, ξανά. Μπαίνεις μέσα και βλέπεις την ενδεκάδα… Είσαι κομπλέ και είναι σαν να παίζεις την Μπάγερν στο Μόναχο. Με τρία αμυντικά χαφ και χωρίς τον Ράγιος στο αρχικό σχήμα.

Σαν να μην έφταναν αυτά σου τραυματίζονται οι Αγκουιλάρ από την προθέρμανση και ο Καλό στο πρώτο δεκάλεπτο.

Όλα αυτά δεν είναι δικαιολογίες για να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα. Η ομάδα μας ξανά δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και έτσι μοιραία ήρθε η ήττα…

Κρατήσαμε καλά στην άμυνα το πρώτο ημίχρονο, αλλά μπροστά δεν είχαμε το καθαρό μυαλό να απειλήσουμε ξεκάθαρα την αντίπαλη εστία. Η φάση του πέναλτι στο 44′ μας έφερε να κυνηγάμε το σκορ. Στο 57′ έγινε το 2-0 από τον Κλέιτον και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι για μας…

Μέτρια προς κακή και πάλι η απόδοσή της ομάδας μας. Πολύ καλός ο Σιβού – ακόμη ψάχνω το λόγω γιατί τον έβγαλε –  στους διακριθέντες όπως πάντα ο Οικονομίδης. Πέραν τούτου όμως;

Συμπερασματικά μια αλλαγή πρέπει να γίνει ΑΜΕΣΑ. Δεν πάει άλλο και δεν έχουμε και άλλη υπομονή να περιμένουμε να δούμε βελτίωση. Αυτή εξαντλήθηκε προ πολλού..