Ανόρθωσις 7 – 0 ΑΜΕΚ: Κορυφή με νέα εφτάρα

Την τρίτη της φετινή νίκη και μάλιστα με άνεση πέτυχε η Ανόρθωση, η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο της ΑΜΕΚ με το δείκτη του σκορ να σταματά στο 7-0. Η ομάδα του Γιώργου Κυριάκου φρόντισε να διώξει νωρίς το άγχος με γκολ του Χαρή από τα αποδυτήρια για το 1-0, με τον Ντάγκλας λίγο πριν το δεκάλεπτο να διαμορφώνει με πλασέ το 2-0. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τη «Μεγάλη Κυρία» μπροστά στο σκορ με 3-0, με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση του Κουλουμπρή.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση συνέχισε να αγωνίζεται με βασικούς φουτσαλιστές με τον Ντάγκλας να κάνει το 4-0 στο πρώτο τρίλεπτο και τον Κουλουμπρή να φτάνει σε δεύτερο όμορφο γκολ, έντεκα λεπτά πριν το φινάλε. Ο Κουππαρής στο 25ο λεπτό πέτυχε το γκολ που έψαχνε όλη τη βραδιά για το 6-0 και ο οποίος δυστυχώς αποχώρησε τραυματίας ένα λεπτό πριν το φινάλε. Δευτερόλεπτα πριν το φινάλε ο Βάγκνερ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με σουτ από πλάγια θέση.