Ψαλιδίστηκαν οι ελπίδες για το πρωτάθλημα (στροφή στο κύπελλο)

Δεν κατάφερε να πάρει το ζητούμενο η φουτσαλική Ανόρθωση η οποία μετά την αποψινή ήττα με 2-0, είδε τη διαφορά από την κορυφή να ανοίγει στους 8 βαθμούς. Παρόλο που η ομάδα μας δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, το ρευστό 1-0 που διαμορφώθηκε στο 15ο λεπτό διατηρήθηκε μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα, με την Ανόρθωση να κλείνει τον αντίπαλο στο δικό του μισό στο τελευταίο δίλεπτο.

Το ρίσκο χρησιμοποίησης flying goalkeeper ήταν δίκοπο μαχαίρι κι έτσι αφού Ράφαελ και Λακκούφη έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό, ήρθε και δεύτερο γκολ για τον αντίπαλο σε κενή εστία.

Η προσοχή στρέφεται άμεσα στο θεσμό του κυπέλλου, οπού η Ανόρθωση καλείται να βάλει τις βάσεις για πρόκριση στον τελικό την ερχόμενη Δευτέρα, αντιμετωπίζοντας την ΕΝΠ στο «Κίτιον.»