Τριάρα για τους U17 (βίντεο)

Μεγάλη εντός έδρας νίκη με 3-0, πέτυχε η Ανόρθωση Κ-17 επί της ΑΕΚ, σε παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο.

Η Ανόρθωση προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ, καθώς μολις στο 11′ ο Ανδρέας Χρυσοστόμου, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Πλούταρχος Αλωνεύτης εδραίωσε το προβάδισμα της Ανόρθωσης, με την ομάδα μας να προηγείται στο ημίχρονο με 2-0.

Το τελικό 3-0 έγραψε στο 80′ ο Χρίστος Προκοπίου.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Δ. Δημητρίου, Α. Νικολάου, Λ. Ευθυμίου (68′ Μ. Στυλιανίδης), Χ.Προκοπίου, Χ. Σωτηρίου, Ν.Παναγιώτου,, Π.Αλωνεύτης, Δ. Τουμάζου (58′ Δ. Παρούτης), Α. Χρυσοστόμου, Μ. Ιωάννου, Ν. Μιχαήλ (50′ Α. Τζούλιου).

Στιγμιότυπα του παιχνιδιού μπορείτε να δείτε πιο κάτω:

Με την πάροδο 12 αγωνιστικών, η Ανόρθωση βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 1 βαθμό λιγότερο από τον ΑΠΟΕΛ: