Ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής (βίντεο)

Ισόπαλη στο εντός έδρας ντέρμπι κορυφής, με την ΑΕΚ, εξήλθε η Ανόρθωση κάτω των 15, που διεξήχθη την Κυριακή, στα πλαίσια του προαιρετικού πρωταθλήματος κάτων των 15 Λάρνακας/Αμμοχώστου για τον Α’ όμιλο.

Οι μικροί ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, βρέθηκαν από το 5′  πίσω στο σκορ με 0-1. Ωστόσο απάντησα άμεσα και στο 15′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, με τέρμα του Γιώργου Βάκχου, με τον Σόλωνα Μιχαήλ, δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου να σημειώνει το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι μικροί της Μεγάλης Κυρίας, δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και στο 72′ ισοφαρίστηκαν από την ΑΕΚ σε 2-2, σκορ που έμελλε να ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης, όπως τα κατέγραψε ο φακός της Promoteway

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Ξενή, Κοντοζής (80′ Κονναρής), Τουλουπής, Βάκχος, Βέης, Λεοντίου, Γεωργίου (77′ Μαλαθούρας), Σταύρου, Μιχαήλ, Κόκκινος, Ρώσσος