650 και 1000 ευρώ το λεπτό αντίστοιχα…

299 λεπτά αγωνίστηκε στην Ανόρθωση ο Εμμάνουελ Περόνε σκοράροντας μάλιστα και 2 γκολ. Το ένα ήταν στη νίκη με 2-0 κόντρα στην ΑΕΚ στις 10/04/2011 για το πρωτάθλημα ενώ το δεύτερο ήταν κόντρα στον Απόλλωνα για το θεσμό του κυπέλλου 1-1 στις 20/04/2011

Άλλα τόσα περίπου αξίωνε σε χιλιάδες ευρώ αποζημίωση για την παράτυπη διακοπή του συμβολαίου του από την Ανόρθωση. Τελικά, το κάζο δεν αποφεύχθηκε και η διοίκηση Πουλλαΐδη καλείται να πληρώσει και για την περίπτωση Περόνε το ουδόλως ευκαταφρόνητο ποσό των €190000.

Δηλαδή, ο αργεντινός στοίχισε στην Ανόρθωση περίπου €650 το λεπτό…

Ένα καλό εφάπαξ πήρε και ο Κοβαλέφσκι για το υπόλοιπο της ζωής του και πάλι από την γενναιόδωρη Ανόρθωση. Ο Πολωνός που βρισκόταν στο ρόστερ επίσης την περίοδο της «οικουμενικής» αγωνίστηκε σε 1 παιχνίδι βασικός με αντίπαλο την ΔΟΞΑ στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και έπειτα τερμάτισε την καριέρα του. Σήμερα, ήρθε το φιρμάνι που διατάσσει την Ανόρθωση να πληρώσει το ποσό των €87500.

Με κάτι τυπικά έξοδο το ποσό θα αντιστοιχεί σε €1000 το λεπτό.