Έτσι τους γλεντήσαμε πέρσι…(βίντεο)

Τη δεύτερη αγωνιστική, διασταύρωσαν τα ξίφη τους Ανόρθωση και Απόλλωνας κατά την περσινή χρονιά, με την ομάδα μας να πετυχαίνει μια σημαντική νίκη με 3-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ρομπέρτο Κολαούτι που πέτυχε δύο τέρματα.  Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη της Λεμεσιανής ομάδας και ευτύχησε να πάει στα αποδυτήρια με το 2-0 υπέρ της. Το πρώτο τέρμα πέτυχε στο 13’ με κεφαλιά ο Ρομπέρτο Κολαούτι, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάλβο. Στο 31’ ο Γκαρσία έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Φοφανά. Στην επανάληψη δώσαμε αρκετό γήπεδο στον Απόλλωνα και για μεγάλα διαστήματα είχαμε παθητικό ρόλο, με τον Απόλλωνα να μειώνει στο 59’ με τον Καρυπίδη. Ο Κολαούτι όμως όπλισε και πάλι το όπλο του και στο 77’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Οχαγιόν έκανε το τελικό 3-1. Ο Απόλλωνας έχασε κάποιες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως αλλά ο Βαλβέρδε ήταν εντυπωσιακός και κράτησε το αποτέλεσμα για την ομάδα μας.