ΕΝΠ Αγίας Νάπας 2 – 2 Ανόρθωσις: Κερδισμένη παρά τις απώλειες

Με ισοπαλία ξεκίνησε και με ισοπαλία τελείωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η φουτσαλική Ανόρθωση, η οποία εξήλθε ισόπαλη με την ΕΝΠ Αγίας Νάπας στο φινάλε του πρώτου μισού του φετινού μαραθωνίου. Σε έναν αγώνα που διεξάχθηκε στο δημοτικό Σωτήρας, η ομάδα μας βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον συνήθη ύποπτο, Χιούγκο Μάρτινς, ωστόσο οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω-κάτω στην επανάληψη παίρνοντας τη σκυτάλη στο προβάδισμα με 2-1. Ότι δεν κατάφεραν οι φουτσαλιστές του Γιώργου Κυριάκου, το πέτυχαν οι ίδιοι οι αντίπαλοι μας οι οποίοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με αυτογκόλ και με το οποίο καθορίστηκε ο αποψινός συμβιβασμός.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συμπλήρωσε 6 ομαδικά φάουλ γεγονός που έφερε την ΕΝΠ στο σημείο του πέναλτι δις με τον τερματοφύλακα Νικολάου να δηλώνει παρών και στις δύο εκτελέσεις. Αρκετά τα παράπονα για τη διαιτησία από μεριάς της ομάδας μας η οποία κρατά την ουσία και το γεγονός ότι ατενίζει το μέλλον από την τρίτη θέση της βαθμολογίας.