Αετός Γαλάτας 2 – 9 Ανόρθωσις: Κυανόλευκος σεισμός 9 ρίχτερ

Σαρωτική ήταν απόψε η φουτσαλική Ανόρθωση η οποία πέρασε σαν σίφουνας από την Γαλάτα, συντρίβοντας τον τοπικό Αετό με 2-9. Οι φουτσαλιστές μας παρουσιάστηκαν αποφασισμένοι να δώσουν απαντήσεις μετά το ανεπιτυχές αποτέλεσμα απέναντι στον ΑΠΟΕΛ την Δευτέρα και το πέτυχαν με τον πλέον εμφατικό τρόπο. Χατ-τρικ από τον Κόκκινο που πέτυχε τα πρώτα του γκολ με την κυανόλευκη φανέλα, με τους Σέρτζιου και Χιούγκο να τον πλαισιώνουν με δύο γκολ έκαστος, ενώ από μια φορά σκόραραν οι Χαρή και Λακούφης.

Η ομάδας μας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση βρισκόμενοι μπροστά στο σκορ με γκολ τον Μάρτινς και Χαρή ωστόσο η ομάδα της Γαλάτας κατάφερε περί τα τέλη του πρώτου ημιχρόνου να ισορροπήσει τον αγώνα και να μειώσει σε 1-2. Η επανάληψη δεν άρχισε καλά με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν, ωστόσο από εκεί και πέρα ξέσπασε κυανόλευκη θύελλα με τους φουτσαλιστές μας να σκοράρουν κατά ριπάς. Ο Σέρτζιου έδωσε το σάλπισμα της αντεπίθεσης για το 2-3, με τους Λακούφη και Κόκκινο να διαμορφώνουν το 2-5. Από εκεί και πέρα το μόνο που απέμεινε ήταν να διαφανεί το τελικό σκορ με το 2-9 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.