Κέρδισε και κάνει Χριστούγεννα στην κορυφή η U-21

Δυσκολεύτηκε η ομάδα νέων της Ανόρθωσης (U21)  αλλά κέρδισε εκτός έδρας τον Άρη Λεμεσού και έτσι διατηρήθηκε για ακόμα μια αγωνιστική στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μόλις στο 4’ ο Μάρκος Μάρκου έβαλε μπροστά στο σκορ τους κυανόλευκους. Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Το  β’ ημίχρονο επεφύλασσε περισσότερες συγκινήσεις σε σχέση με το πρώτο. Στο 55’ η ομάδα της «ελαφράς ταξιαρχίας» έφερε στα ίσα την αναμέτρηση αλλά ο Μάρκος Μάρκου δεν είπε την τελευταία του λέξη. Στο 74’ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έδωσε στην ομάδα μας την πολύτιμη νίκη με 1-2.

Η νίκη αυτή ανεβάζει την «Μεγάλη Κυρία» στους 34 βαθμούς, 1 βαθμό περισσότερο από την Ομόνοια και 4 παραπάνω από τον Απόλλωνα.