LIVE: Ερμής 1 – 1 Ανόρθωση

Νέο φιλικό δίνει σήμερα η ομάδα μας, με αντίπαλο τον Ερμή Αραδίππου, στο Κοινοτικό Στάδιο Αραδίππου. Είναι το τρίτο παιγνίδι, έστω και ανεπίσημου χαρακτήρα, που δίνουμε μετά το ντροπιαστικό αποκλεισμό από την Γκέφλε. Θυμίζουμε πως στα προηγούμενα δύο φιλικά, η Ανόρθωση κέρδισε τη Δόξα και τον Οθέλλο Αθηένου με 1-0, προβληματίζοντας όμως με την απόδοσή της. Το σημερινό φιλικό με τον Ερμή είναι ίσως και το τελευταίο παιγνίδι του Χριστάκη Κασσιανού στον πάγκο της ομάδας. Θυμίζουμε πως το επόμενο φιλικό της ομάδας, είναι απέναντι στην ΑΕΛ στο Αντώνης Παπαδόπουλος την ερχόμενη Κυριακή 18 Αυγούστου. Το Anorthosis24 σας μεταφέρει τι συμβαίνει στο Κοινοτικό Στάδιο Αραδίππου στο φιλικό με τον Ερμή.

Αρχική εντεκάδα: Μάστρου, Αβραάμ, Γκάλαμαζ, Παβίσεβιτς, Άντις, Αλέξα, Μάκος, Οχαγιόν, Φοφανά, Οκκάς, Κολαούτι.

ΖΩΝΤΑΝΑ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΓΝΙΔΙΟΥ

87’ ΓΚΟΛ Ερμής. Φάση διαρκείας στην περιοχή μας, προβολή από ποδοσφαιριστή του Ερμή και το παιγνίδι πλέον ισόπαλο 1-1

86’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή, με τον Μάστρου να αποσοβεί την ισοφάριση

84’ Χατζηγεωργίου στη θέση του Φοφανά

83’ Αντεπίθεση Μαρσίνιο, δίνει τη πάσα στον Κολαούτι αλλά του σουτ του αποκρούεται σε κόρνερ

Η κυκλοφορίας της μπάλας βελτιώθηκε από τη στιγμή που μπήκε στο παιγνίδι ο Μαρσίνιο

73’ Κεφαλιά Μαρσίνιο η μπάλα έξω, μετά από σέντρα του Οχαγιόν

70’ Σουτ του Μπεν Σουσιάν από τα δεξιά, η μπάλα και πάλι έξω

68’ Μαρσίνιο στο παιγνίδι στη θέση του Οκκά

65’ Σουτ του Μπεν Σουσιάν μέσα από την περιοχή, η μπάλα έξω

61’ Μάστρου και Αβραάμ αποσοβούν τέρμα που θα έφερνε την ισοφάριση για την ομάδα του Ερμή

51΄Αποβάλλεται ποδοσφαιριστής του Ερμή μετά από σκληρό φάουλ στον Μαραγκό ο οποίος τραυματίζεται και αποχωρεί, με τον Λοιζίδη να παίρνει τη θέση του

50’ Απόκρουση Μάστρου σε σουτ αντιπάλου

Μία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπεν Σουσιάν να παίρνει τη θέση του Μάκου

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

1-0 μπροστά η ομάδα μας αλλά με μία πολύ μέτρια εμφάνιση. Νεύρα από τους ποδοσφαιριστές μας για το σκληρό παιγνίδι των ποδοσφαιριστών του Ερμή, ενώ ο Αλέξα στη φάση της αποβολής του, προκλήθηκε από αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

40’ Λάθος Άντιτς, στην αντεπίθεση ο Ερμής αλλά διορθώνει ο ίδιος

38’ Συνδυασμός Κολαούτι – Οκκά, το σουτ του τελευταίου πάει έξω

Μέχρι στιγμής, ο Κολαούτι που αγωνίζεται στην κορυφή της επίθεσης, κινείται αρκετά στα άκρα και ανοίγει διαδρόμους για Οκκά και Οχαγιόν

34’ Αντεπίθεση για την ομάδα μας, ο Οχαγιόν βρίσκει τον Άντιτς το σουτ του οποίου πάει έξω

22’ ΓΚΟΛ Ανόρθωση. 1-0 για την ομάδα μας με απευθείας εκτέλεση φάουλ από την Οχαγιόν

19’ Συνδυασμός Κολαούτι – Αβραάμ, σουτ του τελευταίου η μπάλα έξω

10’ Τραυματισμός Οκκά και διάλειμμα για νερό

8’ Αποβολή Αλέξα για κλωτσιά σε αντίπαλο, ο οποίος πηγαίνει στον πάγκο και τη θέση του παίρνει ο Μαραγκός

5′ 0-0 στο παιγνίδι χωρίς τίποτα ιδιαίτερο από τις δύο ομάδες