LIVE: Ανόρθωση 1 – 0 Δόξα

Το Anorthosis24 βρίσκεται στο Αντώνης Παπαδόπουλος για το σημερινό φιλικό της ομάδας μας απέναντι στη Δόξα, το πρώτο παιγνίδι, έστω και ανεπίσημου χαρακτήρα, μετά το ντροπιαστικό αποκλεισμό μας από την Γκέφλε. Δεν θα αγωνιστούν καθόλου οι Γκαρσία, Βαλβέρδε, Σιέλης και Τζέισον Δημητρίου οι οποίοι βρίσκονται σε στάδιο αποθεραπείας από τους τραυματισμούς τους οποίους αντιμετωπίζουν. Λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες, λόγω και του αποκλεισμού μας από τη Σουηδική ομάδα. Η ομάδα είναι υπό τις οδηγίες του Χριστάκη Κασσιανού, ο οποίος τελεί υπό παραίτηση από την περασμένη εβδομάδα.

Η εντεκάδα μας:

Μάστρου κάτω από τα δοκάρια, Παβίσεβιτς – Γκάλαμαζ κεντρικό αμυντικό δίδυμο, Άντιτς και Θεοδώρου αριστερό και δεξί μπακ αντίστοιχα, Αλέξα – Μάκος αμυντικά χαφ και μπροστά τους ο Μαρσίνιο, ενώ στην επίθεση οι Σουσιάν, Οκκάς και Φοφανά.

Η εξέλιξη του αγώνα

Ολοκληρώθηκε το φιλικό παιγνίδι της ομάδας μας απέναντι στη Δόξα, με το τέρμα του Μαρσίνιο στο 18′ να είναι το μοναδικό τέρμα του παιγνιδιού.

Τέλος αγώνα

86’ Δοκάρι του Χατζηγεωργίου μετά από μπαλιά του Αβραάμ

80’ Μέσα ο Αδάμος Χατζηγεωργίου – Έξω ο Φοφανά

Χειροκροτήματα του κόσμο στον Άντιτς για την εμφάνισή του

79’ Μπαλιά του Αβραάμ, αποκρούεται σε κόρνερ η κεφαλιά του Κολαούτι

72’ Μέσα ο Γκριγκαλασβίλι – Έξω ο Οκκάς

71’ Απόκρουση Μάστρου σε φάουλ του Φερναντέζ

61’ Σουτ του Οχαγιόν, η μπάλα καταλήγει και πάλι έξω

60’ Σέντρα του Θεοδώρου, η κεφαλιά όμως του Αβραάμ πηγαίνει έξω

57’ Παράλληλη μπαλιά του Κολαούτι, δεν πρόλαβε ο Φοφανά

55’ Αλλαγές για την ομάδα μας. Έξω οι Μάκος, Μαρσίνιο, Σουσιάν, μέσα οι Αβραάμ, Κολαούτι, Οχαγιόν

48’ Απόκρουση Μάστρου σε σουτ αντιπάλου μέσα από την περιοχή

47’ Αποκρούεται κεφαλιά του Μαρσίνιο μετά από σέντρα του Φοφανά

Χωρίς αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Η ομάδα μας πηγαίνει στην ανάπαυλα με το σκορ υπέρ της, από τέρμα του Μαρσίνιο στο 18’. Φοφανά και Μαρσίνιο οι πιο δραστήριο για την Ανόρθωση. Η Δόξα απείλησε περισσότερο από στημένες φάσεις αλλά βρέθηκαν οι λύσεις από την άμυνά μας.

Τέλος ημιχρόνου

43’ Δοκάρι από σέντρα – σουτ του Άντιτς από τα αριστερά

42’ Σουτ του Μάκου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έξω.

Η Δόξα στα τελευταία λεπτά έχει ισορροπήσει το παιγνίδι και δημιούργησε δύο ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.

Δύο δυνατά μαρκαρίσματα από ποδοσφαιριστές της Δόξας σε Φοφανά και Μαρσίνιο «ανεβάζουν» την ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

18’ ΓΚΟΛ Ανόρθωση. Ανοίγει το σκορ η ομάδα μας με πλασέ του Μαρσίνιο μετά από πάσα του Φοφανά

13’ Κάθετη πάσα Αλέξα, το σουτ του Φοφανά πάει έξω

11’ Σέντρα του Ζαχαρία Θεοδώρου, κεφαλιά του Οκκά έξω

9’ Τετ α τετ Οκκά μετά από κάθετη του Μαρσίνιο ανακόπτεται ως οφσάιντ.

3′ Μέχρι στιγμής η Δόξα κρατά περισσότερο τη μπάλα στην κατοχή της, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και από τις δύο ομάδες