Τα περσινά παιχνίδια με ΑΠΟΕΛ (βίντεο)

Στα δύο παιχνίδια που έγιναν πέρσι ανάμεσα στην ομάδα μας και στον ΑΠΟΕΛ στο Αντώνης Παπαδόπουλος, οι δύο ομάδες πήραν από τρεις βαθμούς. Στο παιχνίδι της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα την 21η αγωνιστική η ομάδα μας κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ με 2-0 με τέρματα των Ζαϊρί στο 11ο λεπτό και Ρονκάτο στο 14ο. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δίκαια πήρε τη νίκη. Ακολουθεί το βίντεο με τα στιγμιότυπα του αγώνα:

Στο τελευταίο παιχνίδι των πλέι οφς και του πρωταθλήματος, οι δύο ομάδες ήταν αδιάφορες και έτσι σε ένα ανοιχτό ματς η Ανόρθωσις έχασε με 1-2. Η ομάδα μας έλεγχε το παιχνίδια αλλά έδωσε δύο γκολ δώρο στο ΑΠΟΕΛ  που προήλθαν απο ατομικά λάθη ποδοσφαιριστών μας. Τα σκορ άνοιξε στο 37ο λεπτό ο Μαρσίνιο με τον Σολάρι να διπλασιάζει τα τέρματα του ΑΠΟΕΛ στο 60ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα, η ομάδα κατάφερε να μειώσει στο σκορ με τον αρχηγό της ομάδας μας, Γιαννάκη Οκκά. Από το 62ο λεπτό και μετά οι δύο ομάδες βρήκαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα κάτι όμως που δεν έγινε κατορθωτό από κανένα. Το βίντεο με τα στιγμιότυπα του αγώνα: