Κριτική παικτών: Ανόρθωση – Αλκή 1 – 1

Μάστρου: Δεν είχε πολύ δουλειά μιας και οι επιθετικές προσπάθειες των φιλοξενουμένων ήταν περιορισμένες , ενώ στην φάση του γκολ προδόθηκε από την άμυνά του

Ζόρζε: Δείχνει να βρίσκει τα πατήματά του μετά την αποχή του λόγω τραυματισμού, εντούτοις δυσκολεύτηκε στις περιπτώσεις που είχε να αντιμετωπίσει σε σπριντ τον Καφού δεχόμενος μάλιστα και κίτρινη κάρτα

Κόλιν: Πέρασε σχεδόν απαρατήρητος μιας και οι περιπτώσεις αναχαίτισης των αντιπάλων ήταν περιορισμένες

Άντιτς: Αγωνιζόμενος στο δεξί άκρο της άμυνας, αποτέλεσε ενδεχομένως τον καλύτερο ποδοσφαιριστής της ομάδας με ατελείωτα τρεξίματα και στα δύο μισά του γηπέδου

Σιέλης: Ορεξάτος και διατεθειμένος να δείξει ότι είναι ετοιμοπόλεμος ανά πάσα στιγμή με πολλές εκρηκτικές ενέργειες ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο

Οχαγιόν: Θα μπορούσε να θεωρηθεί μια απλή αναφορά στο φύλο αγώνος μιας και δεν μπόρεσε ούτε και απέναντι στην Αλκή να πείσει ότι μπορεί να βοηθήσει ενώ τα στημένα που εκτέλεσε ήταν κάκιστα

Σκοπελίτης: Άλλο ένα μεστό 90λεπτο για τον ακούραστο υπαρχηγό που περιορίστηκε σε ανασταλτικά καθήκοντα

Λαμπάν: Ικανοποιητικό επίπεδο ετοιμότητας αν λάβουμε υπόψη το χρονικό διάστημα που έμεινε εκτός γηπέδων εντούτοις χρειάζεται δουλειά προκειμένου να αντεπεξέλθει στην δύσκολη συνέχεια

Ρονκάτο: Φανερά ταχύτερος και δυνατότερος από τον προσωπικό του αντίπαλο, είχε κάποια καλά τρεξίματα στον χώρο εντούτοις ο τραυματισμός του στο πρώτο ημίχρονο του στοίχισε σε απόδοση στην συνέχεια

Οκκάς: Με όπλο την εμπειρία του κέρδισε πάμπολλες μονομαχίες και φάουλ εντούτοις υστέρησε στην τελική προσπάθεια τουλάχιστον δύο φορές

Ζούλα: Διάθεση για κυνήγι ακόμα και θεωρητικά χαμένων μπαλιών και φυσικά ο άνθρωπος που με το γκολ του αφαίρεσε λίγο από το άγχος του επαναληπτικού

Κάλβο: Μπήκε με διάθεση βγάζοντας 1-2 καλές μπαλιές στην περιοχή ενώ τον σταματούσαν μόνο με φάουλ

Σπατάτσιο: Αγωνίστηκε για μικρό χρονικό διάστημα

Ρέζεκ: Αγωνίστηκε για μικρό χρονικό διάστημα