Λέβι: «Έχουμε μπόλικη δουλειά»

Ευχαριστημένος με την αλλαγή της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο, παρουσιάστηκε ο προπονητής της ομάδας Ρόνι Λέβι στην διάσκεψη τύπου μετά το παιγνίδι με την  ΑΕΚ. Ανέφερε ότι έχουμε μπόλικη δουλειά για την συνέχεια και βλέπουμε τον επόμενο αγώνα. Αναλυτικά οι δηλώσεις Λέβι:

«Ήταν δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια πάρα πολύ καλή ομάδα η οποία μας έκανε τη ζωή δύσκολη. Δεν με εκπλήσσει αυτό, έδειξε η ΑΕΚ μέχρι τώρα ότι αυτή είναι η ομάδα που είδαμε σήμερα. Τους βρήκαμε σε μια πάρα πολύ καλή στιγμή γι’ αυτούς μετά τη νίκη με τον ΑΠΟΕΛ όπου έπαιζαν στην έδρα τους. Έχω κάποια πράγματα στα παιχνίδια μας όπου μου αρέσουν περισσότερο και κάποια λιγότερο. Ξεκινήσαμε καλά τον αγώνα, καταφέραμε να σκοράρουμε ένα γκολ αλλά μετά πέσαμε λίγο, δεν κρατήσαμε καλά την μπάλα. Τους αφήσαμε να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα και να σκοράρουν δύο γκολ. Ήταν δύσκολες στιγμές στην ποδοσφαιρική έννοια. Το δεύτερο ημίχρονο πρεσάραμε περισσότερο τον αντίπαλο και γι’ αυτή την αλλαγή πνευματικά και ψυχολογικά είμαι ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές μου. Είναι πολύ σημαντικό να αλλάζεις το αποτέλεσμα μετά που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 2-1 και να κερδίζεις. Είμαι χαρούμενος με τη νίκη μας, ξέρω ότι έχουμε μπόλικη δουλειά και βλέπουμε τον επόμενο αγώνα».