Επιστροφές που πονάνε

Μπορεί η επιβλητική νίκη με 5-1 επί της Πάφου, να άφησε στην άκρη τον προβληματισμό, μιας και η ομάδα αγωνιστικά αντέδρασε σωστά και πήρε το ζητούμενο που ήταν η νίκη και η καλή εμφάνιση.

Μια εμφάνιση, η οποία με εξαίρεση τα πρώτα 10 δεκάλεπτα των δύο ημιχρόνων, ιδιαίτερα του δεύτερου που η ομάδα δεν υπήρχε στο γήπεδο,  κυμάνθηκε σε καλά επίπεδα με τους ποδοσφαιριστές να ανταποκρίνονται στις συνθήκες του αγώνα.

Ωστόσο, η μεγάλη αδυναμία ήταν οι γρήγορες επιστροφές μετά από στημένες φάσεις. Σχεδόν σε όλα τα κόρνερ που κέρδισε η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και η μπάλα μετά την εκτέλεση τους, ήταν εντός αγωνιστικού χώρου η Πάφος κατάφερε να βγει στην αντεπίθεση με αξιώσεις και προϋποθέσεις.

Οι αργές επιστροφές της Ανόρθωσης εξισώθηκαν από την κακή επιθετικά Πάφο, ωστόσο με τη συνέχεια να έχει παιχνίδια φωτιά, θα πρέπει οπωσδήποτε να διορθωθούν αν θέλουμε να έχουμε βλέψεις για κάτι καλύτερο από την 3η θέση.