Η ομάδα μας αντιμετωπίζει αυτή την ώρα σε φιλικό παιχνίδι την Ένωση Νέων Παραλιμνίου στο Τάσος Μάρκου. Με δύο αλλαγές παρέταξε την ομάδα ο Αντρέ Πάους σε σχέση με το φιλικό της περασμένης εβδομάδας απέναντι στην ΑΕΚ Λάρνακας. Μαραγκός και Εντέ πήραν τις θέσεις των Ανδρέου και Αβραάμ αντίστοιχα.

Την αρχική εντεκάδα της ομάδας μας αποτελούν οι Βαλβέρδ, Σεράν, Νούχου, Μαραγκός, Κάλβο, Άμπου, Ιακοβένκο, Εντέ, Μαϊσουράτζε, Δημητρίου και Λαΐφης.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Κωνσταντίνου, Άντιτς, Οικονόμου, Αβραάμ, Μακρής, Λοϊζίδης, Ανδρέου και Θεοδώρου.

Διαιτητής του αγώνα ο Δημήτρης Μασιάς.

Η εξέλιξη του αγώνα:

– Τέλος αγώνα

86′ – ΓΚΟΛ! Εξαιρετική ενέργεια από τον καλύτερο ποδοσφαιριστή στο παιχνίδι Αμπουρχάνια ο οποίος έδωσε την μπάλα στον Ανδρέα Μακρή που με πλασέ έκανε το 1-2.

81′ – Παναγιώτης Λοϊζίδης και Ζαχαρίας Θεοδώρου παίρνουν τις θέσεις των Σεράν Πόλο και Ιρακλί Μαϊσουράντζε.

79′ – Σουτ από τον Ανδρέα Μακρή αλλά στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

75′ – Πολύ καλό σουτ από τον Αμπουρχάνια, η μπάλα πέρασε εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της γηπεδούχου ομάδας.

73′ – Ο Οικονόμου στη θέση του Νούχου. Εσωτερική αλλαγή με τον Λαίφη να μεταφέρεται στο αριστερό άκρο της άμυνας.

72′ – Σέντρα από τον Αβραάμ, ο Ανδρέας Μακρής δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα μπροστά από τον τερματοφύλακα της Ένωσης.

65′ – Κράτημα της μπάλας από την ομάδα μας η οποία προσπαθεί να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες κυρίως από αριστερά με Νούχου και Αβραάμ, χωρίς ωστόσο κάποιο αποτέλεσμα.

60′ – Ο Αδάμος Ανδρέου θα πάρει την θέση του Τσινεντού Εντέ.

55′ – Ξεχωρίζει για άλλο ένα παιχνίδι ο αριστερός ακραίος μπακ της ομάδας μας Νούχου ο οποίος κάνει για άλλη μια φορά εξαιρετική εμφάνιση.

50′ – Στο παιχνίδι και ο Ανδρέας Μακρής ο οποίος πήρε τη θέση του Χρήστου Μαραγκού.

49′ – Σουτ από τον Ιακοβένκο με την μπάλα να περνά μόλις δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα της Ένωσης.

46′ – Αβραάμ και Άντιτς πέρασαν στο παιχνίδι στις θέσεις των Δημητρίου και Κάλβο.

– ‘Εναρξη β’ ημιχρόνου

Με δύο καλές φάσεις ξεκίνησαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι. Δύο σουτ από ποδοσφαιριστές της Ένωσης, η μπάλα πέρασε μόλις έξω ισάριθμες φορές. Στη συνέχεια, η ομάδα μας άρχισε να επιβάλει τον ρυθμό της και ανέβηκε μπροστά. Μετά από ένα ωραίο συνδυασμό των Νούχου, Αμπουρχάνια και Μαραγκό, ο τελευταίος με ιδανικό σουτ άνοιξε το σκορ στο φιλικό και έδωσε προβάδισμα για την ομάδα μας. Το ημίωρο κύλησε στους ίδους ρυθμούς με την ομάδα να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα. Στο τελευταίο τέταρτο, ο Αντρέ Πάους έδωσε οδηγίες στην ομάδα όπως οπισθοχωρήσει για να πάρει κάποιες σημειώσεις για τον τρόπο με τον οποίο αμύνεται η ομάδα πίσω από το κέντρο, αφού μέχρι εκείνο το σημείο, οι ποδοσφαιριστές μας πίεζαν πολύ ψηλά τον αντίπαλο. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, η Ένωση ευτύχησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα της ομάδας μας, Μάθιου Βαλβέρδ, ο οποίος δεν έκανε την έξοδο και δέχθηκε το τέρμα με κεφαλιά από τον Βαττή στην κλειστή του γωνία.

– Τέλος ημιχρόνου

45+1′ Ισοφαρίζει το παιχνίδι σε 1-1 η Ε.Ν.Π μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα της ομάδας μας, Μάθιου Βαλβέρδ με κεφαλιά από τον Βαττή.

43′ – Σουτ από τον Τσινεντού Εντέ, η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

37′ – Εξαιρετικές ενέργειες από τον Άμπου ο οποίος ξεσήκωσε τον κόσμο ο οποίος τον καταχειροκρότησε με τη σειρά του!

35′ – Εκπληκτική πάσα από τον Αμπουρχάνια στον Ιακοβένκο, ο τελευταίος δεν κατάφερε να τελειώσει την φάση.

30′ – Εκπληκτική σέντρα του Εντέ για τον Κάλβο, έκοψαν οι αμυντικοί της ΕΝΠ πρωτού στείλει την μπάλα στα δίκτυα ο Ισπανός.

23′ – Χωρίς καμία άλλη σπουδαία φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής. Η ομάδα μας φαίνεται να ελέγχει το παιχνίδι.

13′ – ΓΚΟΛ! Κλέψιμο από τον Νούχου, έβγαλε την ομάδα στην αντεπίθεση και ο Μαραγκός με σουτ θα κάνει το 0-1.

7′ – Ευκαιρία για την Ένωση. Σουτ η μπάλα μόλις έξω.